Komşumun yeni çatısını ben hediye ettim
Written by: | Posted on: | Category:

Hiç kendinizi benim gibi hissettiniz mi? Eğer Florida'da ev sahibi iseniz Ev sigortalarınızın inanılmaz derecede arttığına şahit olmuşsunuzdur. Hele bir de yatırımcı iseniz yaptığınız tüm hesaplar ters*yüz olmuştur. Üç sene öncesine göre bugün ev sigortası için en az iki katı bazı durumlarda dört katı ödemek zorundayız.

Peki bu noktaya nasıl geldik

Aslında bugünlere geleceğimizi sektör içinde olan bizler 5-6 sene önceden görmeye başlamıştık. Gidişatı değiştirmeye çalıştık, başarılı olamadık. Hala Florida kanunlarında bulunan bazı kanunlar nedeniyle sigorta şirketlerine açılan davalar, bu davalar haksız olsa bile, avukatlara 100 binlerce dolar para kazandırıyor. Bunu bilen birkaç avukat şirketi yüksek yatırımlarla ve reklamlarda insanların sigorta şirketleri ile direk konuşmalarını engelleyip dava açmalarına ikna etmeye başladılar.

Tüm Amerika genelinde sigorta şirketlerine açılan davaların %76'sı Florida'da geri kalan %24'ü diğer 49 eyalet toplamında.

Sigorta poliçesi bir garanti sözleşmesi değildir.

Yaygın kanının aksine sigorta malınıza veya mülkünüze gelebilecek ani ve engel denemeyecek hastalığın oluşturduğu maddi kayıpları karşılar. Zaman zaman hepimiz sigortanın bir garanti poliçesi olduğunu düşünüp, eskiyen ya aşınan malların sigorta tarafından karşılanmasını beklemekteyiz. Bu yanlış kani sigorta firmalarının bir çok başvuru ile karşılaşmadığına sebep olmakta ve masrafları artırmaktadır.

Sigorta firmaları çok para kazanıyolar ve hiçbir zaman ödeme yapmak istemiyorlar.

Florida'da bundan beş sene önce bugünkü sigorta firması sayısından en az 20 tane daha fazla sigorta firması faaliyet gösteriyordu. On sene önce Amerika genelindeki büyük firmalar da Florida'da ev sigortası yapıyorlardı. Şu anda bu firmalar Florida'da ev sigortası yapmıyorlar. Son beş senede 20'den fazla firma iflas etti. Bugünkü durumda önümüzdeki 60 gün içinde dört ile yedi adet firmanın daha finansal zorluğa gireceği ve İflas açıklaması bekleniyor. Sigorta şirketlerinin finansal yapılarının artık bu kadar kırılgan hale gelmesini sebebi yukarıda bahsettiğim gibi avukatların ve çatı firmalarının faaliyetleri sayesinde olmuş. Benim bu dediklerime inanmayın, ve borsaya kote sigorta şirketlerinin bilançolarına ve gelir gider tablosuna bakın. İki sene önce Hisseleri 35 40 $ seviyesinde işlem gören firmaların hisseleri bugün 1 $ ile 2 $ bandında işlem görmektedir.

Gelecek Tahmini

Şu anda ev sigortalarının Amerika'da en yüksek olduğu eyalet Florida olduğu biliniyor. Hangi yöne doğru gidiyoruz diye soracak olursanız size evinize üç sene önce ödediğiniz sigorta primi ile bugün ödemek zorunda olduğunuz sigorta primini karşılaştırmanızı öneririm. Gelecek sene bugün ödediğini sigorta priminden büyük olasılıkla %50 daha fazla ödeme yapacaksınız. Tabii kanunlar değişmezse!

Biz komşumuzun yaşı geldiği için eskiyen çatısını değiştirme masrafını hediye ettiğimiz sürece sigorta primlerindeki önlenemez artışı tetiklemeye devam ediyoruz.

Evinizin kapısına gelip, çatımıza bakalım, çatınız on seneyi aşmış sigorta firmalarının ücretsiz çatı değiştirme programı var gibi reklamlarla sizi ikna etmeye çalışan insanlara lütfen şikayet ediniz ve bu insanlara iş vermeyin

Eğer sigorta firmanız Florida'dan çıkmış ise, ya da çok yüksek bir yenileme teklifi ile gelmiş ise mutlaka beni arayın. Her şeye rağmen hala 20'den fazla firma sigorta yazıyor. En iyi seçenekleri size ben sunabilirim.

200'den fazla sigorta firması ile çalışıyoruz. Sizin için en uygun sigorta poliçesini biz bulabilirz.
 • US Coastal Insurance
 • United Property Insurance
 • Universal Property Insurance
 • Universal North America Insurance
 • Transamerica Insurance
 • Southern Fidelity Insurance
 • Safe Harbor Insurance
 • Progressive Insurance
 • National General Insurance
 • Hiscox Insurance
 • GeoBlue Insurance
 • Gainsco Insurance
 • Foremost Insurance
 • FloridaBlue
 • Cypress Insurance


Posta Adresimiz:
PO BOX 970173
Boca Raton, FL 33497-0173

Boca Raton Ofisimiz:
7781 NW Beacon Square Blvd. Unit 102
Boca Raton FL 33487

Merkez Offisimiz:
201 South 2nd Street Unit 209
Fort Pierce FL 34950

Behar Insurance is licensed in Florida, US
İrtibat Ofislerimiz (Randevu Gereklidir):
Tampa, Orlando (Lake Mary)

İletişim Numaralarımız:
Ofis: (561) 510-1442 | Cep: (954) 980-4000
Fax: (561) 807-0410

Health insurance is offered by Blue Cross and Blue Shield of Florida, Inc., D/B/A Florida Blue. HMO coverage is offered by Health Options Inc., D/B/A Florida Blue HMO, an HMO subsidiary of Blue Cross and Blue Shield of Florida. Dental, Life and Disability are offered by Florida Combined Life, an affiliate of Blue Cross and Blue Shield of Florida, Inc. Workers' Comp is offered by Comp Options, Inc. D/B/A OptaComp, a subsidiary of Blue Cross and Blue Shield of Florida, Inc. These companies are Independent Licensees of the Blue Cross and Blue Shield Association. Florida Blue is a trade name of Blue Cross and Blue Shield of Florida, Inc., an Independent Licensee of the Blue Cross and Blue Shield Association. Our Medicare Supplement insurance policies are not connected with or endorsed by the US Government or the Federal Medicare Program. These policies have limitations and exclusions. Medical Underwriting will apply to all BlueMedicare Supplement and BlueMedicare Supplement Select products unless the applicant is eligible for guaranteed issue. Policy Numbers 30147-0111 SU / 30148-0111 SU / 30149-0111 SU / 30150-0111 SU / 30151- 0111 SU / 30152-0111 SU / 30154-0111 SU / 30155-0111 SU / 30156-0111 SU / 30157-0111 SU / 30166-0111 SU / 30167-0111 SU / 30168-0111 SU / 30159-0111 SU